سازمان یونسکو از سال ۱۹۹۹، روز ۲ اسفند ـ۲۱ فوریه ـ را به نام "روز جهانی زبان مادری" نام گذاری کرده، تا دولت‌ها و شهروندان جهان را به دادن اهمیت بیشتر به تدریس زبان مادری در مدارس فراخواند. 

به گزارش سایت رسمی سازمان ملل متحد، سیزدهمین جشنواره گرامیداشت زبان مادری در سال ۲۰۱۲ نیز به "چند زبانی برای همگرایی آموزش" اختصاص دارد. سازمان ملل در بیانیه امسال خود به این مناسبت تاکید کرده که "چند زبانی" عاملی مهم در ارتقای سطح کیفی آموزش است...


امیدوارم به زبان سنگسری قبل از اینکه دیر بشه توجه بشه

قبل از اینکه نشه زبون سنگسری رو جز توی کتاب ها گیر آورد

قبل از اینکه...


موضوعات مرتبط: 1- تاریخچه آموزش و پرورش در سنگسر

تاريخ : سه شنبه ۲ اسفند۱۳۹۰ | 20:0 | نویسنده : عباسعلی نیک فرجام |

تاریخچه آموزش و پرورش در سنگسر

بدون تردید جامعه سنگسری زبان، به زبان و ادبیات فارسی که زبان محوری و اصلی ایران بوده و هست، نیاز داشته است. از طرفی با توجه به اعتقادات مذهبی و اسلامی نیاز مبرم به فرهنگ قرآن و علوم و معارف اسلامی مورد توجه بوده و ارتباط با مراکز تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش این اهداف را متحقق می نمود. هرچند اینکه روحانیون و قاریان و ملاها در مساجد و حسینیه ها و مکتب خانه ها پاسخگویی به مسائل شرعی و معنوی و آموزش قرآن و… را به عهده داشته و در امر سواد آموزی بسیار موثر و دخیل بوده اند اما کارگزاران حکومتی و دیوانی هم علیرغم ظلم و جوری که داشتند، زمینه ساز این امر مهم نیز بوده اند.

برای خوندن متن کامل این مطلب روی گزینه ادامه مطلب کلیک کنید...

منبع: سنگسر نیوز


موضوعات مرتبط: 1- تاریخچه آموزش و پرورش در سنگسر

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ۲۶ دی۱۳۹۰ | 22:22 | نویسنده : عباسعلی نیک فرجام |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.